10 prací, které by mohly dělat kočky, a dokonce lepší než lidé

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou práci by vaše kočka mohla dělat? Když se nad tím zamyslíte, existuje spousta prací, ve kterých by kočky vynikaly. Naštěstí naši kočičí kamarádi nesmí pracovat, jinak je sázka na jistotu, že by nás klidně nahradili…

1. Ornitolog

Pozorování ptáků je oblíbenou zábavou mnoha koček. A co říct, že o těchto malých létajících zvířátkách určitě vědí hodně. Povolání ornitologa, které spočívá ve studiu ptáků, je tedy jako stvořené pro ně!

2. Tanečnice

Kočky jsou nejen obdařeny překvapivou hbitostí, ale navíc jsou jejich pohyby vždy ladné. A třešničkou na dortu je, že chodí přirozeně po špičkách. Tolik dovedností, které by z nich udělaly vynikající tanečníky!

kočičí tlapka
Kredity: Doucefleur / iStock

3. Politik

Mezi námi, kočky už vládnou světu. Důkazem toho je naprostá oddanost, kterou projevují jejich majitelé. Kromě toho, že je krmíme a ubytováváme zdarma, se navíc skláníme dozadu, abychom vyhověli každému jejich přání, i kdyby to znamenalo obětovat náš společenský život nebo dokonce spánek. Kočky jsou rození vůdci a jsou si toho dobře vědomi.

politická kočka
Kredity: iStock / Belykh

4. Doktor

Pravděpodobně jste si již všimli, že kočky mají super moc: mají schopnost uklidnit náš stres a zmírnit bolest pouhým vrněním. Ještě lepší je, že jsou schopni odhalit nemoc, jako je rakovina, u svého člověka. A to vše bez strojů a drog!

doktor kočka
Kredity: iStock / Voren1

5. Soudce

Znáte ten pohled: je to vaše kočka, která vám dává najevo, jak je naštvaný, že mu jdete pozdě naservírovat jídlo. Nebo je to tím, že jste jeho vrh příliš dlouho nevyměnili. Zkrátka vždy se najde důvod, kvůli kterému se stejně cítíte provinile. A z dobrého důvodu nikdo nemůže odolat zvědavému pohledu kočky, aniž by se vyznal ze svých hříchů.

povídat si
Kredity: struvictory / iStock

6. Deratizátor

Honit myši je činnost zakořeněná v genech většiny koček. Jejich pouhá přítomnost také umožňuje odradit hlodavce od toho, aby se usadili v domě. A to vše bez potřeby chemie!

lovecká kočka
Kredity: iStock / scaliger

7. Interiérový dekoratér

Na rozdíl od toho, co by si někdo mohl myslet, potěšení, které kočky zažívají při shazování předmětů, není spojeno s potěšením z ničení všeho, co jim stojí v cestě. Ve skutečnosti je to jejich vlastní způsob, jak napravit špatnou chuť jejich lidských…

8. Veterinář

I když se kočky většinou soustředí na svého malého človíčka, přesto se stává, že projevují trochu empatie vůči ostatním, a zejména vůči jiným zvířatům. Existuje tedy mnoho příběhů, které vyprávějí o tom, jak se kočkovité šelmy staraly o nemocná zvířata, ať už jde o psy, kozy, ježky nebo dokonce želvy!

soužití chien chat
Kredity: chendongshan / iStock

9. Chůva

Kočky zpravidla nejsou příliš nadšené, když v jejich domácnosti žijí děti. Často je jen tolerují. Ale není to proto, že by svou lásku neprojevovali za bílého dne, že ji nemají. Je tedy jisté, že svým hlučným spolubydlícím nedovolí, aby se něco stalo, nebo že by dokonce položili život, aby je ochránili!

kočičí polibek
Kredity: SurkovDimitri / iStock

10. Noční hlídač

Kočky jsou teritoriální zvířata. V noci také tráví většinu času hlídkováním na svém území, aby zkontrolovali, zda se na něj nedostane žádný vetřelec. Zkrátka přesně to noční hlídači dělají, ne?

povídat si
Kredity: Author / iStock

Mají kočky smysl pro čas?

První měsíc kotěte doma: kroky, které je třeba dodržet