4 kroky, jak vaši kočku zvyknout na vnější svět

Právě jste adoptovali kočku nebo kotě? Pak je třeba dodržet několik kroků, aby vše proběhlo v pořádku, pokud chcete, aby se mohl procházet venku. Kromě různých doporučení před přivítáním u vás je zde návod, jak postupovat, aby mohl v klidu ven.

1/ Základní rady před vycházkami

Před každou venkovní procházkou je důležité mít chráněná kočka možná onemocnění (aktuální vakcíny) a identifikované. V opačném případě, sterilizace se velmi doporučuje pro blaho vašeho kocourka, ale také proto, aby se nesnažil příliš daleko od vašeho domova.

A pravidelné návštěvy veterináře je nezbytný pro zajištění dobrého zdraví vašeho malého společníka. Kromě toho jej nezapomeňte ošetřit proti červům každou sezónu, když je dospělý chránit ho před škůdci externí každý měsíc (kromě pipet/speciálních razítek předepsaných specialistou, které mohou vydržet déle).

veterinární kotě
Kredity: iStock

2/ Doba adaptace v interiéru

Pokud jste to ještě nevěděli, je to důležité postupovat po etapách aby svého nového obyvatele nespěchal. Ve skutečnosti, než kočka ochutná venkovní vzduch, je nezbytné, aby měla všechny své stopy v krytu. Může to trvat několik měsíců.

Až se vaše kočka zabydlí a bude se u vás doma cítit jako doma, můžete postupně zvyknout ho na postroj. To je z důvodu pohodlí a bezpečnosti doporučováno více než obojek. Je to skutečně výhodnější držte svého mazlíčka dobře spíš celým tělem než jen krkem, protože pak hrozí, že si taháním ublíží nebo že zakašle. Abych ho seznámil s postrojem, zavádět postupně, pak mu to občas nasaďte, aby se to naučil tolerovat. Důležité je nenechat to na začátku moc dlouho a vždy se ujistit odměňte svou kočku, když zareaguje správně.

kotě dům kočičí strom
Kredity: Ihnatsi Yfull/Unsplash

3/ Jemně prezentujte exteriér

Ideál je mít dobře oplocená zahrada aby nemohl náhle opustit váš domov. Jakmile si však náležitě zvyknete vaše kočka v postroji, můžete zahájit vnější fázi. Pokud jste již procházeli svou furball po domě s vodítkem, bude jistější vyrazit s vámi ven. Pak začněte s svaž svou malou kočku. Pak otevřete dveře, aby ze sebe mohl vystoupit, i kdyby chtěl, zatímco je stále připoutaný.

Pokud se rozhodne špičkou nosu namířit ven, následujte ho pomalu a jeho vlastním tempem, aby mohl analyzovat všechny důležité informace. Nedělejte velký výjezd přímo a opakujte tuto operaci často. Navíc ho po návratu do domu systematicky odměňujte. Musí asimilovat skutečnost, že domov je uklidňující místobenevolentní a pro něj prospěšné.

kočka vodítko postroj chůze
Kredity: fotostok_pdv/iStock

Vaše kočka nemusí být na vodítku vůbec tolerovat. Pokud se tak stane i přes několik pokusů, zkuste zapracovat na odvolání. Tento krok rozvine pouto s vaší kočkou, ale také její důvěru ve vás. Dbejte tedy na to, aby vás poslouchal, aby se nenechal přemoci svými emocemi, když se rozhodne jít poprvé ven. Chcete-li ho jemně zvyknout na vnější hluk, můžete jej nainstalovat uzavřený park nechat svou kočku toulat se uvnitř. Pak mu zavolej a určitě vždy ho odměňte, když vás vyslechne a vrátí se.

4/ Nechte ho vyrazit kousek po kousku

Jakmile zvládnete předchozí kroky, můžete nechat svou kočku jít ven po troškách, jejich vlastním tempem. Je nezbytné mu ukázat různá místa v okolí domu, aby si předem vytvořil své značky. Tyto návyky vyžadují časa proto je důležité nepřeskakuj kroky a buďte trpěliví. Když přijde domů, pokaždé ho pochvalte. Díky tomu to asimiluje jít domů je pro něj dobrá věc.

Kredity: bulba1/Pixabay

Stručně řečeno, co musíte mít na paměti, abyste mohli nechat svou kočku jít ven potichu, je postupovat po etapách. Kromě toho, abyste co nejvíce ochránili vaši vlasovou kouli, ujistěte se, že to čipujeteočkovat, sterilizovat a chránit před všemi vnitřními / vnějšími parazity.

Larry, slavný kocour z Downing Street 10

Vše o kočce Donskoy: vzhled, charakter, zdraví, cena