5 krásných příběhů koček nalezených po letech

Víme, že kočkovité šelmy jsou velmi nezávislé a někdy velmi samotářské. Navíc pokud ten váš často chodí venku, může se stát, že se jednoho dne nevrátí v obvyklou dobu. I když se většina vrací z dlouhé procházky o něco později, některým se bohužel nedaří vrátit se nikdy… Některým kočkám trvá roky, než se najdou, jak nám ukazují tyto docela dojemné příklady.

1/ Od roku 2004 do roku 2022

Tilly zmizela po přestěhování do Skotska. Přestože majitelka udělala vše pro to, aby našla svou milovanou kočku, zůstala nevystopovatelná. Začátkem března 2022 jí však zavolala Skotská společnost pro prevenci krutosti na zvířatech, zda zná kočku jménem Tilly. Poté okamžitě zareagovala oznámením, že se od té doby ztratil její mazlíček mnoho let. Spolek se mohl vrátit zpět k majiteli díky k informacím obsaženým v elektronickém čipu.

identifikace kočičím mikročipem
Kredity: iStock/LuckyBusiness

2/ Od roku 2008 do roku 2010

Kočka jménem Karim ztratila stopu své paní po pohybu. Ta svou malou kočku svěřila bývalému sousedovi z Uzbekistánu, aby v něm nevytvářela trauma. související s dlouhou cestou do Ruska. Zvíře se rozhodlo jinak, protože pár dní po odjezdu už nejevilo u sousedů známky života. Poté to oznámili bývalému majiteli, který nečekal, že ho o dva roky později najde před jeho dveřmi v Rusku. Karimovi se to skutečně povedlo najít dům své milenky o několik let později. Tato cesta ho vyčerpala a značně vyhubla, ale toto shledání způsobilo nával štěstí oběma. Ona pak si nechal Karima aniž by věděl, jak celou tu cestu podnikl, aby ji našel.

3/ Od roku 2013 do roku 2021/2022

Charlotte je malá kočka zmizel v roce 2013 v Belgii. Bydlela však jen kilometr od svého původního domova, aniž by o tom věděla. Muž se o ni staral s tuctem dalších koček. Když zemřel, všechny kočkovité šelmy byly konečně podporované sdružením a předán do čtečky čipů. Díky jeho identifikaci se po těch letech podařilo najít majitele.

Přestože se muž o tyto kočky staral, nenapadlo je vzít je k veterináři, aby zjistil, zda jsou identifikovány. Tento úkon však nic nestojí a je proveden ihned, když zvíře předvedete na veterinární kliniku. Je to proto je důležité vždy před vyzvednutím zkontrolovat, zda je zvíře opatřeno mikročipem.

zázvor kočičí tráva slunce
Kredity: Pxhere

4/ Od roku 2015 do roku 2021

Nikdy toho nemůžeme říct dost: je velmi důležité identifikovat své zvíře! Monkey Face skutečně mohla být nalezen několik let po jeho zmizení díky jeho identifikaci. Kočka byla zatoulaná a ve špatném stavu ve městě v Texasu. Když však sdružení přešlo na adresu označenou čipem, majitelé se přestěhovali. Po malém pátrání a objevení nových souřadnic se shledání naštěstí mohlo uskutečnit.

5/ Od roku 2018 do roku 2021

Jémar našel své pány v Trouville-sur-Odon (14) 3 roky po zmizení! Tato setkání se mohla uskutečnit díky obyvateli sousedního města, který ho našel. Myslela si, že je to divoká kočka, dokud nepožádal, aby se vrátil domů. Toto chování jí připadalo divné a rozhodla se vzít ho na libru. Jeho majitelé ho tak mohli bezpečně a v pořádku získat zpět.

Díky identifikaci pomocí mikročipu tak byly některé kočky nalezeny svými pány. I když je to v některých případech rychlejší, stává se i to, že při nálezu naší něžné kočky dochází k milým překvapením roky pryč. Nezapomeňte ani na to, že čtení čipu je u veterináře bezplatné. Pokud tedy vy často ve své blízkosti najděte neznámou kočku, může se ztratit. Neváhejte se obrátit na kliniku, abyste mohli najít majitele, kteří mohou mít obavy.

Larry, slavný kocour z Downing Street 10

Vše o kočce Donskoy: vzhled, charakter, zdraví, cena