5 tipů, jak udělat vaši kočku společenštější

Můžeme je milovat a přijímat je takové, jaké jsou, naše drahé kočky někdy vědí, jak projevit silný charakter. Abyste se tedy vyhnuli tomu, aby malí divoši neškrábali a okusovali vše, co jim přijde pod ruku, a abyste z nich byli co nejpříjemnější společníci, jak to zvládáte? Existuje několik tipů a cvičení, které můžete použít, abyste pomohli vaší kočce rozvíjet její schopnost socializace!

Jak si dokážeme představit, dvě základní složky pro tuto operaci jsou trpělivost a laskavost. Nejlepší je začít používat tyto tipy co nejdříve v životě vaší kočky : tento vývoj bude jednodušší a více naturel, i když vždy je možné začít s dospělým. I když vaše kočka zachovává svůj malý charakterto alespoň umožní posílit svá pouta a svou spoluúčast.

1. Laskavost a jemnost především

Nemělo by to být příliš trápení… Buďte trpěliví a opravdu se zdejte logika při rozhodování o adopci kočky, že? Tak tohle je ono Hlavní kvalita mějte na paměti, když se snažíte udělat z vaší kočky dokonalý příklad družnosti. Každá kočka má své vlastní chovánía měl by být respektován. Nenuťte ho tedy k činnostem, které ho evidentně nutí nervózní nebo agresivní.

Pes Kočka
Kredity: iStock

2. Dejte mu veškerou náklonnost, kterou potřebuje

Objetí, lechtání, pohlazení… Všechny prostředky jsou dobré ukázat náklonnost. A kočka, která se cítí milována, je zvíře, které cítí v důvěře a udělal nebojí se druhýche, i když si vždy dokáže udržet trochu divokou náladu. To mu nezabrání vědět, že nemá s tebou se není čeho bátjinak sprška objetí!

Náklonnost jde i přes přezdívky! Neváhejte mu zavolat sladká malá jména pokud si to přeješ. Nepochybně bude vnímat náklonnost a lásku to je charakterizuje, dost na to, aby mu dodalo ještě větší sebevědomí.

3. Rozšiřte svůj okruh přátel

Kdo říká společenský, říká socializace! Setkání s jinými lidmi, kočkami, psy, fretkami, králíky – a mnoha dalšími – ho utvoří schopnost objevovat díky čemuž bude méně úzkostný. Jedinou podmínkou je samozřejmě zajistit, aby byli lidé nebo zvířata, se kterými střet vyprovokuješ vnímavý ke kočkám. Pokud si nejste jisti, Dávej pozor na své zvíře, aby se situace nezhoršila. Totéž pro prostředí : Kočky mohou odhalit skutečné průzkumné dovednosti !

Kredity: Pxhere

4. Naučte ho některé základní povely

Řekněme, že „výcvik“ kočky není nejsnazší mise na světě. Ale jestli ví odpovědět na volání sáčku na pamlskykdyž lelkuje příliš pozdě nebo se schovává pod nábytkem, není důvod, proč by se neměl učit nějaké základní objednávky , Ani náhodou ? Učte ho trpělivě a opakovaně jednoduché pokyny pomocí princip odměny se může stát každodenním cvičením!

Zdaleka nenutit svou kočku, dovolit jí poslouchat několik jednoduchých pokynů posílit své pouto a spoluúčast to tě spojuje. Opravdu, jakmile uslyší své jméno, bude vědět, že my vzpomínal v milujícím domově (a kde najde jídlokromě objetí). Také se může naučit, že dobře vychovaná kočka nelezte po závěsech.

5. Hrajte si s ním co nejvíce

Učení s odměnami je dobré, ale asimilovat věci, aniž by si to uvědomovali , je to lepší ! A to je přesně smyslem celé hry zvláštní časy které dáte své kočce. Víme to příliš dobře, hra je činností par excellence k posílení vazeb. Můžeme považovat kočky za nezávislá zvířatapar excellence, osvojení si návyku hrát si s nimi na denní bázi je jen přiměje společenštější!

V tomto knihkupectví si můžete adoptovat opuštěné kotě!

K čemu se používají podložky pro kočky?