5 tipů, jak zabránit kočce, aby vám poškrábala pohovku

Má vaše kočka nepříjemnou tendenci poškrábat vaši pohovku, křesla, závěsy nebo tapisérie? Nepropadejte panice, toto chování je zcela normální. Naši kočičí kamarádi totiž rádi škrábou náš nábytek, aby si označili své území, ale také a především si udrželi drápy. Ale nebojte se, existují tipy pro vaše chlupáče, jak o tento nepříjemný zlozvyk rychle přijít!

1. Nastříkejte přírodní repelent

Když si na pohovku nastříkáte trochu repelentu pro kočky, vaše kočka by se k ní v budoucnu neměla přibližovat. a neboj se, repelenty pro kočky nejsou toxické pro vašeho mazlíčka prostě vydávají pach, který nesnáší a který ho děsí (pepř, hořčice, levandule, bílý ocet atd.).

2. Nainstalujte škrabadlo

Aby vaše kočka nepoškrábala vaši zbrusu novou pohovku, neváhejte odvést jeho pozornost instalací jednoho nebo více blízkých škrabadel (kočičí strom, nástěnné škrabadlo, kláda, kus koberce, lepenka atd.). Některá škrabadla lze umístit i na područky pohovky!

Dobré vědět : pokud vaše kočka nejeví zájem o své škrabadlo, trochu ji otřete kočičí tráva (nebo catnip) na něj, aby ho přilákal. Můžete také potřít trochu oliv, kočky milují tuto vůni!

3. Použijte hliníkovou fólii

Kočky nenávidí pocit, který mají, když chodí po hliníkové fólii. Takže neváhejte položte několik listů hliníkové fólie na oblastech vaší pohovky, které má vaše kočka ráda. Všimněte si, že to také funguje s oboustranný lepicí papír.

domácí kočka
Kredit: chendongshan/iStock

4. Ustřihněte mu drápy

Je vhodné stříhat vaší kočce drápky každý měsíc, zvláště pokud žije v bytě nebo je starší (dejte pozor, abyste neuřízli růžovou část drápu). I když to vaší kočce nemusí zabránit v poškrábání vaší pohovky, alespoň ji to příliš nepoškodí.

5. Odměňte ho

s kočkami, trest nikdy nefunguje. Není tedy absolutně nutné nadávat vaší kočce, když ji přistihnete, jak škrábe váš nábytek. Naopak, bude to mít za následek stres, a proto ho povzbudí, aby začal znovu, aby se uvolnilo napětí.

Takže raději a pozitivní výchova tím, že ho odměníte pamlskem, jakmile se poškrábe jinde než na vašem gauči.

Vše o turecké angorské kočce: Vzhled, povaha, zdraví, cena

5 věcí k zapamatování!