5 věcí k zapamatování!

I když je lepší najít řešení pro vaši kočku, když jdete na výlet, jsou chvíle, kdy nemáte na výběr! Cestování vlakem nebo autem je tedy jedna věc, ale cestování letadlem vypadá jako opravdová překážková dráha. Ale nepropadejte panice, sestavili jsme seznam, který vám umožní na nic nezapomenout a v klidu odejít se svou milovanou kočkou!

Všimněte si, že většina leteckých společností povoluje kočky od 6dokonce 8 kilo maximální (včetně přepravního pouzdra) cestování v kabině se svým člověkem. Nad tuto hmotnost bude muset vaše kočka cestovat v nákladovém prostoru.

A pozor, některé společnosti dokonce nepovolují přepravu zvířat (toto je zejména případ EasyJet)! Některá plemena kočky se zmáčknutými tlamami (například Peršané) a také březím kočkám může být zakázáno létat.

1. Vezměte si jeho lístek

Mysleli jste si, že můžete dostat svou kočku do letadla zdarma! Ne! Při rezervaci výletu nezapomeňte uvést, že vás bude doprovázet zvíře. A tak samozřejmě platit a za příplatek !

Tento doplněk se obvykle může lišit mezi 20 a 260 euryv závislosti na zvolené destinaci.

2. Vyberte si vhodnou přepravní bednu

Pokud vaše kočka cestuje v kabině s vámi, musí být v tašce popř Přepravní bedna schválená IATA které si položíte k nohám nebo na kolena. Opravdu, je to úplně zakázáno pouštět zvíře ven Na palubě letadla. Budete se tedy muset ujistit, že je přepravka vaší kočky dostatečná vzdušný aby mohl po celou cestu nerušeně dýchat. Pokud cestuje v nákladním prostoru, musí zůstat v pevné přepravní bedně.

V každém případě je to lepší informujte se u své letecké společnosti na požadavky, které má na přepravní bednu. Ty se skutečně mohou u jednotlivých společností lišit a musí reagovat na konkrétní měření. A přemýšlejte označení přepravku vaší kočky uvedením vašich údajů a jejího identifikačního čísla, jako to uděláte u jakéhokoli zavazadla!

přepravní box pro kočky
Kredity: Highwaystarz-Photography / iStock

3. Nezapomeňte na postroj a vodítko

Je docela možné, že při vaší návštěvě kontrolní bod z letiště jste například požádáni, abyste vytáhli kočku z přepravky a prohledali ji. V tomto případě je lepší mít k dispozici postroj a vodítkovyhnout se jakémukoli incidentu. Vše, co potřebujete, je, aby váš furball vzlétl!

4. Nechte ho očkovat a čipovat

Každá země má své vlastní hygienické požadavky na přijímání zvířat. Tak přemýšlejte zeptejte se předem za podmínek požadovaných zemí vaší destinace, aby mohla domácí zvířata vstoupit na své území. Veškeré informace jsou k dispozici na webových stránkách společnostivelvyslanectví znepokojený.

V každém případě musí mít vaše kočka všechny vakcíny aktuální. Navíc to nutně musí být čipnebo dokonce v některých zemích mají nedávné zdravotní průkaz absolvuje veterinární lékař. Nezapomeňte si tedy vzít s sebou na výlet zdravotní knížka stejně jako jeho evropský pas !

5. Zvažte příslušenství

Před odjezdem si nezapomeňte vzít s sebou veškeré příslušenství, které budete v kabině potřebovat. blahobytu vaše kočka během cesty letadlem: miska na vodu, deka na ochranu před klimatizací, krmivo pro kočky, hračka…

A pokud je vaše kočka stresovaný typ, neváhejte požádat o radu svého veterináře. Ten může předepisovat léky proti bolesti nebo přirozenější řešení, jako jsou Bachovy květy.

Zdroj

5 tipů, jak zabránit kočce, aby vám poškrábala pohovku

8 nejsociálnějších kočičích plemen