6 tipů, jak zabránit vaší kočce lézt po závěsech

Kočka ráda skáče, šplhá, ale také běhá. Toto zvíře je skutečný akrobat, zvláště pokud jde o šplhání po závěsech! Může být proto obtížné ji spravovat a zabránit tomu, aby v domě napáchala příliš velké škody. Je proto nezbytné jednat rychle, abyste své zvíře správně vychovali. Navíc určité chování pro něj může být nebezpečné. Bohužel může zůstat viset na závěsech nebo dokonce vzít tyč na hlavě. Následky pak mohou být vážné. Proto je důležité držet vaši kočku mimo tato potenciální rizika.

1/ Odveďte jeho pozornost

Za prvé, pokud jste si právě adoptovali kočku, je důležité na ni dohlížet, když se vydá do nového prostředí. Kromě toho můžete změnit své krásné závěsy staré více poškozené. Ve skutečnosti, protože ještě nevíte, jak bude reagovat, je lepší, že on likvidovat staré látky spíše než nové.

kočka na závěsy
Kredit: bombermoon/iStock

Je pak možné, že ho velmi přitahuje myšlenka na ně lézt. V tomto případě to můžete zkusit odvést jeho pozornost, dokud už mu na tom tolik nezáleží. Měli by se stát neškodnými a pro vašeho kocoura zcela neviditelnými. Určitě se to snadněji řekne, než udělá! I když to může trvat dlouho, než ho to omrzí, neměli byste se vzdávat naděje.

2/ Nainstalujte mu dostatek rozptýlení

O hračky pro kočky na trhu není nouze! Ve skutečnosti si ho můžete vyrobit sami nebo koupit v obchodě. Je ale pravda, že často nepřikládají důležitost hrám, které jim nabízíme. Takže můžeš vyzkoušet několik hraček aby se mohl zabavit, jak chce.

Naše kočky jsou navíc skvělé lezce, takže musí mít něco k lezení a skoč, abys ušetřil záclony. Zkuste instalovat rohy ve výškách, které jsou jim přístupné (například kočičí stromy), ale také skryté oblasti. Tím, že kočka bude mít tyto možnosti, nebude mít důvod používat složitější způsob ovládnout místnost.

výška kočky
Kredity: iStock / Nils Jacobi

3/ Hrajte si s ním

Pokud se kočka snaží vylézt na závěsy, často si hraje. Je tedy nutné zajistit že nic nechybí. Čas strávený s ním vám umožní bavit se s vámi a cvičit. Díky tomu se jeho pozornost nebude soustředit na vaše závěsy. Kromě zlepšení vaší spoluúčasti umožňuje vašemu mazlíčkovi být stimulován intelektuálně a fyzicky.

Můžete také nainstalovat škrabadlo aby ho mohl použít, kdy bude chtít. Pokud ho to zpočátku moc nezajímá, dejte mu trochu času aby se přizpůsobil. Pokud to však bude nadále ignorovat, neváhejte ho povzbudit, aby to použil.

vzhled, charakter, zdraví a cena