8 nejsociálnějších kočičích plemen

Kdo by se nemiloval mazlit se s roztomilou kočičkou? Přestože překypujeme náklonností k těmto chlupáčům, ne vždy oceňují naše projevy lásky. Naštěstí existují velmi názorné kočky, které vyžadují hodně něhy. Jako by se dalo popřít jejich pověsti samotářských a velmi nezávislých zvířat, některá plemena koček mají jednodušší povahu a jsou také velmi hravá, mají rádi kontakt s lidmi a velmi dobře vycházejí s celou rodinou (včetně ostatních zvířat a dětí!). Zde je top 8 nejspolečenštějších kočičích plemen.

1 / Tonkinois

Tonkinská kočka má a velmi lehký temperament. Je skutečně velmi blízko lidem a dalším zvířatům. Velmi společenský, někdy se mu říká „kočkopes“. Věrný svým pánům je a ideální a velmi mazlivý společník když se o to dobře staráš. Navíc, protože je velmi hravý, příliš neocení osamělost.

tonkinská koťátka
Kredity: Edenvane/Wikipedia

2/ Posvátno Barmy

Toto plemeno je často velmi hrnec lepidla! Je proto možné, že vás tato hezká kočka pronásleduje všude po domě, aby to bylo možné mít objetí . Tato kočka je velmi společenská a přítulná, velmi pozorná ke svým pánům a nikdy vás nenechá smutnou ve vašem koutě. Opravdu, je skutečný paprsek sluncesám. Birma to navíc nemá s ostatními zvířaty těžké: obecně si rád získává nové přátele.

posvátná kočka z birmy
Kredity: Vadimborkin / iStock

3/ Sphynx

Tuto kočku s netypickou postavou pravděpodobně znáte! Kromě toho, že je společenský, je velmi přítulný a někdy majetnický.. Navíc není neobvyklé vidět Sphynxe jezdit na kolenou či ramenou svého majitele. Tato pěkná kočka je a příklad věrnosti a připoutanosti ke svým pánům. Kromě toho se dokonale přizpůsobuje rodinnému životu a nevykazuje ani špetku ohavnosti.

chatovací sphynx
Kredity: iStock

4/ Siamská

Siamský je dobře známý jeho jemný, citlivý, společenský a láskyplný charakter. Je to ideální rodinný společník, se kterým se nikdy nebudete nudit! Opravdu, velmi připoutaný ke svým pánům, bude pravidelně prosit o pohlazení, objetí nebo dokonce hru. I když není agresivní, neměli byste ho urážet, protože by na vás mohl snadno zanevřít. Pak mu budete muset svědčit hodně lásky, aby ti odpustil.

siamské kotě ležící
Kredity: liliy2025/Pixabay

5 věcí k zapamatování!

Moje kočka v noci mňouká a škrábe na moje dveře: jak to mohu zastavit?