co vlastně dělají pro kočky?

Sdružení na ochranu koček a jiných zvířat jsou stále početnější. Pravděpodobně jste je viděli ve svém okolí, ale napadlo vás někdy, co vlastně dělají pro kočkovité šelmy? Podívejme se blíže na akce, které obvykle provádějí.

1/ Odchyt

Zachycování umožňuje chytit toulavé kočky za účelem jejich sterilizace, identifikace a ochrany proti blechám a klíšťatům. Tato akce je realizována pomocí komuny aby nedošlo k přeplnění. Sterilizace je skutečně nezbytná pro řízení vývoje kočkovitých šelem a omezení různých obtíží s nimi spojených.

2/ Investice

Během odchytu může dojít velmi společenské kočky. I když se toulá, tyto divoké kočky mohou být známější a mít tak šanci jít do milující rodiny. Sdružení pak může umístit určité kocoury v hostitelské rodině dokud nenajdou sladký domov. Tito malí společníci pak mají být adoptováni na základě smlouvy o sdružení.

povídat si
Kredity: yanjf/iStock

Kromě toho se tyto asociace také zotavují opuštěné kočky. Bohužel, tato opuštění, stejně jako u psů a králíků, jsou stále příliš časté. Umožňují tedy těmto chlupáčům najít nový domov dát jim druhou šanci. Osvojitelé samozřejmě musí být seriózní, stabilní a schopni nabídnout nejlepší možný život. Pokud kritéria nejsou splněna, sdružení může odmítnout adopci pro dobré životní podmínky zvířete.

3/ Nápověda

Kromě sterilizace toulavých koček mohou určitým jedincům pomoci určitá sdružení. To však neplatí pro všechny organizace. Tato akce umožňuje získat nejchudší Finanční pomoc pro sterilizaci a identifikaci jejich zvířete. Sdružení tak podporují tyto lidi v nesnázích s příchodem koťat, která bez nich pravděpodobně skončí na ulici.

Černá a bílá kočka venku
Kredit: Tanya145/iStock

4/ Hledání dobrovolníků

Nezbytností jsou dobrovolníci provozovat spolek. Díky nim jsou možné akce pro divoké kočky. Za tímto účelem je vyhlášeno několik strategických bodů ve městech nebo na venkově krmit zvířata pravidelně a ujistěte se, že pro ně všechno jde dobře. Navíc neustále hledají pěstounské rodiny, které by kočkám čekajícím na adopci pomohly.

5/ Sbírky potravin

Několik dní je organizováno v supermarketech nebo v obchodech se zvířaty, aby se shromáždilo jídlo, doplňky a tak je pro kočky nezbytná. Díky štědrosti lidí se mohou sdružení pro kočky nadále rozvíjet a jednat pro blaho těchto nádherných zvířat. Je také možné, že se akce pořádají pro sbírat finanční prostředky pro tyto spolky (garážový prodej, stravování, hry atd.).

6/ Důležitá rada

Konečně, specializované spolky pro kočky často nabízejí hodně pomoc a rada pro blaho těchto zvířat. Od jídla po péči vám budou moci odpovědět nebo vás nasměrovat k veterináři, aby vás informoval co nejlépe.

kotě venku
Kredity: Okssi68/iStock

Sdružení pro kočky tak denně odvádějí pozoruhodnou práci. Díky tomu zachraňují několik zvířat z ulice a před možná bídným a nebezpečným životem. Nicméně tyto organizace vždy potřebuje dobrovolníky a dary na plnění jejich různých poslání. Bez naší štědrosti a našeho času nemohou řádně provést vše, co mohou. Proto je důležité umět investovat nebo dát i minimum, abyste mohli povzbudit a pomoci nabídnout zvířatům lepší budoucnost.

vzhled, charakter, zdraví a cena

Larry, slavný kocour z Downing Street 10