Díky těmto schodům se kočky mohou bezpečně dostat z budov!

Obyvatelé švýcarského Bernu už nějakou dobu vidí, jak se na fasádách jejich budov objevují prazvláštní rampy a schody. První otázka, kterou si položíme, když vidíme toto zařízení, je: k čemu může být dobré? Pak se světlo rozsvítí a to nejmenší, co můžeme říct, je, že je to opravdu velmi důmyslný nápad…

Řešení pro domácí kočky

Jste-li majitelem kočky v bytě, jistě jste se již setkali s tímto hrozným dilematem: zda otevřít nebo ne otevřít okna. Otevřít je znamená riskovat, že vaše kočka, přitahovaná voláním vnějšího světa, padák. Když je ale necháte zavřené, znemožní vám větrání vašeho bytu.

Takže většinu času stavíte všemožné schémata k obnově vzduchu ve vašich pokojích a zároveň k ochraně vaší kočky. Například tím, že zamknete vlasovou kouli v místnosti, abyste ji vyvětrali. Ale představ si, že nemáš už se nemusíte bát o bezpečnost své kočky a že si můžete otevřít okna, kdykoli budete chtít. Ještě lepší je, že vaše kočka může okusit svobodu při každodenní procházce.

To je nyní v Bernu možné díky výstavbě kočičích schodů na fasádách budov. Iniciativa přijatá mnoha obyvateli pro které je blaho jejich kočky stejně důležité jako jejich vlastní. A to nejmenší, co můžeme říci, je, že to dokazuje městská architektura pojme domácí mazlíčky. Důkaz na obrázcích!

kočičí žebřík ve Švýcarsku

Autor: Robert Rolf Andersen na Čtvrtek 14. března 2019

Takže švýcarské žebříky pro kočky jsou věc.

Autor: Medbh Gillard na Čtvrtek 21. února 2019

Epický kočičí žebřík ve Švýcarsku

Autor: A od kočky na Neděle 28. května 2017

Alberto se vyjadřuje ke švýcarským kočičím žebříkům, videu o bezpečnosti silničního provozu pro kočky a dalším #WalkThroughTheWebWednesday http://bit.ly/2BLwNCJ

Autor: Kočičí názory na Středa 20. února 2019

schody
Kredity: Buetal/Wikimedia Commons

Jak postavit kočičí schody na vaší budově?

Pokud chcete své kočce nabídnout i venkovní schody, první věc, kterou musíte udělat, je vyžádat si povolení od radnice vaší obce. Pokud přijme, budete potřebovat povolení od všech spoluvlastníci budovy.

Konečně, pokud všichni souhlasí, je čas stavět! Chcete-li to provést, kontaktujte a tesař nebo společnost specializující se na tento typ městského mobiliáře.

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Zpestřit tento domov důchodců měli geniální nápad!

VIDEO: Zde je návod, jak proměnit váš dům v kočičí ráj

Na pomoc toulavým kočkám přebírá toto město skvělou iniciativu!

K čemu se používají podložky pro kočky?

Vše o turecké angorské kočce: Vzhled, povaha, zdraví, cena