Kolik koťat může kočka porodit?

O našich malých kočkovitých šelmách je známo, že se velmi rychle rozmnožují. Ve skutečnosti může být kočka opět březí jeden až pět týdnů po narození. Ale kolik koťat může mít kočka současně? I když se to může lišit, pokusíme se prostřednictvím tohoto článku vidět jasněji.

První vrh

První vrh může být hotový rychle po prvním nájezdu které se vyskytují kolem 6 měsíců v průměru. Cykly navíc nejsou stejné pro kočky žijící uvnitř a pro kočky, které jsou převážně venku. Pro venkovní miminko se konají od února do zářízatímco a byt kočička je může mít kdykoliv.

koťata
Kredit: bozhdb/iStock

Průměrný počet koťat

Kočka může mít v průměru 6 koťat na vrh. Není však nemožné mít pouze dvě mláďata v jednom vrhu. Jinými slovy, pokaždé neexistuje přesný počet koťat. Ultrazvuk u veterináře je to tak jediný skutečný způsob, jak to zjistit přesněji počet dětí, které budou při narození.

Období březosti kočky je 64 až 69 dní. Po uplynutí této doby se musíte bát a odvolat se k veterináři, aby se ujistil, že je vše v pořádku. Kromě toho se doba dodání může pohybovat mezi 2 a 5 hodinami. Není však vyloučeno, že vydrží déle, dokonce že všechna koťata nevyjdou za sebou.

Kočka kojící její koťata
Kredity: Prostock-Studio/iStock

Význam sterilizace

Kočky se velmi rychle rozmnožují a ty opuštěné nebo toulající se nasycují úkryty. Oni tam pak nežijí správně a klidně mohou přenášejí různé viry kvůli nedostatečnému sledování. Sterilizace je proto zvláště důležitý úkon.

sterilizace může nastat, pokud vaše kočka nikdy neměla vrhy, ale je také možné, pokud už nějakou měla. Důrazně se doporučuje ovariektomie pro zdraví vaší kočky, protože eliminuje teplo, vyhýbá se agresivnímu chování a snižuje riziko výskytu některých patologií, jako jsou nádory prsu. Tato operace umožňuje mít klidnější zvíře a prodloužit mu život.

koťata
Kredity: Qu’AILA/Unsplash

Také, pokud chcete sbírat kočku, můžete udělat dobrý skutek a adoptovat ho do útulku. Díky tomu vytváříte nové místo pro zvíře v nouzi a účastníte se k regulaci invazního druhu.

Dělá vaše kočka hlouposti? To je ten správný způsob reakce!

9 fotek rozkošných koček s jinými zvířaty