Larry, slavný kocour z Downing Street 10

Znáte Larryho, kočku v pasti na myši v Downing Street 10? Zde je něco, co je na této kočce s velkou odpovědností vidět jasněji.

Kočička adoptovaná z útulku

Bohužel opuštěných koček je nejen ve Francii stále příliš mnoho. Mnoho útulků a sdružení tak denně pracuje na záchraně těchto zvířat. Larry je jedním z nich a měl to štěstí, že našel svou novou velkou rodinu. Tato dvoubarevná kočka byla v Londýně skutečně opuštěna. Poté, co byl umístěn do renomovaného útulku, si pro svůj potenciál okamžitě oblíbil tým „Downing street staff“, a tak byl v roce 2011 vybrán, aby splnil velmi specifické poslání.

Důležitá role

Jeho role je jednoduchá: vyhnat myši z rezidencí britského premiéra a kancléře státní pokladny. Tato místa byla odedávna chráněna před krysami a myšmi kočkami. Je to proto tradice, která žije dál dnes opět s Larrym.

Ačkoliv si však svou roli během prvních měsíců roku 2011 vzal k srdci, to už říci nemůžeme že své poslání plní správně dnes. Jeho úlohou je však být také věrným společníkem pro místní obyvatele a jejich děti. A tak si i přes to, že není příliš skvělým lovcem, stále drží svůj titul. Kocour Larry, který byl poprvé adoptován za Davida Camerona, zůstal i poté, co odešel v roce 2016. I když bylo překvapením, že neodešel s ním, Larryho místo zůstává na Downing Street 10, což se mu nezdá! Následně žil s Theresou May a Borisem Johnsonem. Dnes se rád povaluje na nábytku, ale také chodí a pózuje lidem, kteří ho poznávají.

Blahodárná zpráva pro zvířata

Británie je země, která miluje zvířata. V důsledku toho tato adopce vysílá důležitou zprávu proti týrání zvířat. Larry ukazuje povinnost shovívavosti, kterou vůči nim máme. Navíc často slyšíme, že to umožňuje učinit tyto politické osobnosti lidštějšími. To mimochodem dokazuje, že mezi politickými osobnostmi a obyvatelstvem existují společné rysy.

Dnes je 15letý Larry fit a pod jménem Larry the cat (Number10cat) má přes 500 000 fanoušků na Twitteru. A vy jste ho znali? Adoptovali jste někdy kočku z útulku? Neváhejte nám odpovědět v komentářích!

co vlastně dělají pro kočky?

5 krásných příběhů koček nalezených po letech