Mají kočky smysl pro čas?

I když jsou kočky proslulé svou nezávislostí a schopností tolerovat osamělost, stále se můžeme ptát, zda si skutečně uvědomují plynutí času. A pokud ano, dokážou rozlišit například mezi hodinou a několika hodinami? Odpovědi!

Známky, které dokazují, že kočky vidí plynoucí čas

Není neobvyklé, že majitelé koček vyjadřují svůj údiv nad přesností jejich kočky. O některé kočky se například starají probouzet svého člověka každý den ve stejnou dobu. V tomto případě se často snaží, aby pochopil, že je Čas k jídlu.

Podobně mohou mít ve zvyku naši kočičí přáteléčekat na jejich člověka u dveří každý den ve stejnou dobu, jako by věděli, kdy se vrací z práce.

Konečně mohou být zvláště chladný a vzdálený když jejich majitel přijde domů po a dlouhá nepřítomnost, zejména při návratu z víkendu nebo dovolené. Svým způsobem jako by trucovali.

čistokrevná kočka
Kredity: iStock / olivierpieri

V tomto smyslu se zdá docela zřejmé, že kočky mají určitou představu o čase. Mají dokonce a vnitřní hodiny odpovědný za vyhodnocování trvání událostí, za „měření“ času. Nicméně jejich vnímání času evidentně není tak přesný jako ten náš. Zvláště od té doby čas plyne pomaleji u nich, stejně jako u jiných malých živočichů, je jejich metabolismus rychlejší.

Jak měří čas?

Aby kočky měly vnitřní hodiny, musí umět měřit čas. tak samozřejmě, nedokážou říct čas přesně řečeno. Ale existují i ​​jiné způsoby, jak se zorientovat v čase: orientace slunce, ranní zpívající ptáci…aby se kočky mohly opřít environmentální faktory získat představu o plynutí času.

Navíc jejich smysl pro rutinu může být také dobrým způsobem, jak se včas zorientovat. V důsledku, dodržovat všechny naše zvyky, pochopili, že určité události se opakují každý den ve stejnou dobu. Takže mají představu obecný rytmus dne. A je to toto konzistence kdo je uklidňuje.

Opravdu je to vidět když je narušena jejich rutina, může jim to způsobit velký stres. Studie tedy ukázala, že kočky ponechány dlouhou dobu o samotě několik dní v řadě bývalo obzvláště úzkostné. Tato úzkost byla charakterizována mňoukáním, nutkavým olizováním nebo špinavostí.

O důvod víc svěřit svou kočku někomu místo toho, abyste ji nechali na víkend samotnou!

9 fotek rozkošných koček s jinými zvířaty

10 prací, které by mohly dělat kočky, a dokonce lepší než lidé