Moje kočka v noci mňouká a škrábe na moje dveře: jak to mohu zastavit?

Vaše kočka má nepříjemnou tendenci vás každou noc budit. Přesto jsi zkusil všechno, abys ho odradil. Dokonce jste udělali srdcervoucí rozhodnutí zavřít dveře své ložnice před spaním a zabránit mu, aby se k vám připojil. Ale nic nepomáhá, vaše kočka vás dál budí a zoufale škrábe a mňouká u vašich dveří. Ale jak ho přimět zastavit?

Dobré vědět : i když každodenní buzení může být z dlouhodobého hlediska strašně vyčerpávající, rádi bychom vám připomněli, že je zbytečné používat vůči vaší kočce násilí. Kromě poškození vašeho vztahu to na jeho nočním chování nic nezmění.

1. Proveďte zdravotní kontrolu

Pokud má vaše kočka ve zvyku vás nechávat vzhůru většinu noci, prvním instinktem je vzít ji k veterináři na zdravotní prohlídku. A tohle zvláště pokud je starší 10 let.

V důsledku, mnoho nemocí může mít za následek předčasné mňoukání v noci a také neobvyklou noční aktivitu. Mezi příklady patří chronické selhání ledvin, hypertyreóza, hypertenze nebo stařecká demence.

2. Hrajte si s ním před spaním

Jakmile veterinář vyloučí jakékoli potenciální zdravotní problémy, můžete začít zkoušet různé strategie. Nejprve začněte s věnujte své kočce v noci více pozornosti než obvykle před spaním. Zvlášť, když váš chlupáč strávil celý den sám doma!

Udělat toto, hrajte si s kočkou alespoň 30 minut až 1 hodinu do dvou hodin před spaním. Tímto způsobem ho nejen stimulujete, ale také unavíte, povzbudíte ho k odpočinku po tolika aktivitě (a proto vás nechá spát!).

Neváhejte navíc těsně před spaním používat a zneužívat hlazení a objetí!

3. Nainstalujte hliníkovou fólii před dveře

Je dobře známo, že kočky nenávidí chůzi po hliníkové fólii. Aby se vaše kočka nedostala příliš blízko ke dveřím vaší ložnice, neváhejte vyložte půdu před ní hliníkovou fólií !

kočičí dvířka
Kredity: gurinaleksandr / iStock

To samozřejmě nezabrání vaší kočce v mňoukání, ale alespoň bude držena v dostatečné vzdálenosti a nebude se moci škrábat. Proto se pravděpodobně rychleji nudí…

4. Krmte ho pozdě večer

Kromě potřeby pozornosti se vás vaše kočka může v noci pokusit probudit z prostého důvodu, že má hlad. Ano, naši kočičí přátelé jsou soumrakové dravcecož znamená, že mají ve zvyku krmit se, jakmile padne noc.

Tak se snažte dejte mu večeři těsně předtím, než půjdete spát. Tím, že bude mít plný žaludek, bude tedy velká šance, že se rozhodne přes noc spát, nebo alespoň zůstat v klidu.

A pokud je vaše kočka zvyklá jíst, když se vrátíte domů z práce, neváhejte rozdělte si večerní porci do dvou jídel : první v 17:00, když přijdete domů, a druhý ve 22:00, když jdete spát.

5. Zavřete ho na noc do jiné místnosti

Pokud žádný z výše uvedených tipů nefunguje, máte poslední řešení: zamkněte kočku v jiné místnosti, pokud máte možnost. Ještě lepší je zamknout ho v přízemí, pokud je vaše ložnice například v prvním patře.

Ovšem pozor, zamykat kočku neznamená nechat ji celou noc samotnou ve skříni! V první řadě musí být místnost nebo místo, které jste si vybrali dost velký aby to nepůsobilo příliš stísněně. Navíc by měl mají přístup do jejich odpadkového košejeho misky na jídlo a vodu, jeho lůžkoviny a jeho hračky.

Líbil se vám tento článek? Také se vám bude líbit:

8 nejsociálnějších kočičích plemen

Vše o kočce Burmilla: vzhled, povaha, zdraví, cena