Peterbald kočka: vzhled, povaha, zdraví, cena

Tato kočkovitá šelma z Ruska se hodně podobá Sphynxovi, zejména pokud jde o srst! Ve skutečnosti však pochází z křížení mezi orientální krátkosrstou a donskou. Zde je něco, co se dozvíte více o tajemné kočce Peterbald.

Jeho pohled

Tahle kočka je dost velká spíše elegantní. Má až tři různé styly kabátu. První nemá skoro žádné vlasy, druhý se skládá z docela jemného prachového peří a nakonec může mít i velmi krátké a kudrnaté vlasy. Její srst zůstává především v odstínech šedé až krémové, ale všechny barvy jsou přijímány.

Jeho hlava je poměrně protáhlá a mírně široká, s velkýma zaoblenýma ušima na konci. Jeho mandlové oči jsou často modré nebo zelené a mohou to být také střevle.

chat peterbald
Kredit: PetrMalyshev/iStock

Jeho charakter

Velmi dynamický, baví ho hry, skoky, lezení a všechna možná dobrodružství! Někdy je to dokonce těžko ho uklidnit tak nadšený může být. Ze všech těchto důvodů ocení zahrádku s čím lézt a vypouštět páru.

Tato kočka, která je blízko svým pánům a je docela upovídaná, potřebuje hodně pozornosti a naléhání. velmi láskyplný, dává přednost společnosti před samotou a dobře se přizpůsobí rodinnému životu. Není to těžké s ostatními zvířaty ani s lidmi (dospělými i dětmi).

Navíc je to jedna z těch koček, která milovat vodu a cákat se v různých vodních prostředích.

Chat Peterbald
Kredit: GlobalP/iStock

Jeho zdraví

Tato kočka žije v průměru desetiletí, do 15 let pro nejstarší. Tato kočka se kupodivu hodně potí. Proto se doporučuje mýt ji alespoň jednou týdně, aby byla zajištěna dobrá hygiena. Kromě toho je důležité pravidelně čistit oči, uši, polštářky a kartáčovat ho velmi měkkým kartáčkem, když má chlupy.

Jedinou dosud známou nemocí peterbaldské kočky je progresivní atrofie sítnicecož může vést k Slepota. Přesto se jedná o velmi robustní kočkovitou šelmu, která nepředstavuje žádné další problémy či slabiny. Na druhou stranu mu nedostatek vlasů dává nízká odolnost vůči chladu. Je proto vhodnější, aby byl v teple nebo vystaven průměrným teplotám.

chat peterbald
Kredity: Seregaff/iStock

Jeho cena

Jeho cena se liší podle věku, pohlaví, ale i barvy. Považováno za a nejdražší kočkyjeho cena se může pohybovat od 700 eur až do 2 300 eur.

Tyto kočky byly najaty!

Vše o balijské kočce: vzhled, povaha, zdraví, cena