Proč kočky jedí trávu?

Každý majitel koček s přístupem ven si již všiml, že naši kočičí přátelé obzvláště rádi žvýkají stébla trávy a pak je polykají. Nejpodivnější na tom je, že vědí, že je to přiměje skoro pokaždé zvracet. Ale proč tedy pokračovat? Odpovědi.

Cíl: očista

Všeobecný názor, že kočky jedí trávu, aby se očistily, je zcela správný. Ve skutečnosti je tráva a přírodní emetikum pro kočky, jíst to jim umožňuje zbavit se případné zátky které jim ucpávají žaludek.

Tyto ucpávky jsou nejčastěji způsobeny chlupy nebo nestravitelnými zbytky jídla (jako jsou kosti). Nejčastěji se objevují v průběhu času. koupelna vyrobený kočkou. Kočka každý den polyká mrtvé chlupy pečlivým olizováním srsti. Tyto vlasy pak se mu hromadí v žaludku a nakonec tvoří vlasové koule.

kočka jí trávu
Kredity: iStock / -ElzbietaSzulmajer

Takže, pokud uvidíte svou kočku hltat trávu, nechte ho, ví, co dělá! A pokud bydlíte v bytě, je vhodné pořídit kocourovi kočičí trávu. Můžete také kultivovat na balkón nebo okenní parapet.

Tráva, zdroj vitamínů

I když je kočka výhradně masožravec, občas potřebuje v rostlinách najít určité živiny, které mu v každodenní stravě chybí. Tím, jíst trávu umožňuje, aby se sám živil vláknavitamín B a kyselina listová.

Buďte opatrní, pokud to bude jíst příliš často, může se stát obětí nedostatky. V tomto případě nezapomeňte vyvážit jeho stravu. Kočičí strava by se měla skládat z 80 % masa a 20 % zeleniny. Musí také obsahovat mokré jídlo (paštiky) a sušená strava (granule).

Na druhou stranu se vyhněte značkám granulí, kde je velké množství obilovin. V důsledku, obiloviny se obtížně asimilují kočkou. Špatné trávení by tedy mohlo vést k poruchám trávení (zvracení, průjem atd.).

Navíc preferujte kvalitní jídlo. Standardní krmivo pro kočky, které najdete v supermarketu, by mělo být z jídelníčku vaší kočky zakázáno.

Co říká znamení zvěrokruhu vaší kočky o jejich osobnosti?

Vše o singapurské kočce: vzhled, povaha, zdraví, cena