První měsíc kotěte doma: kroky, které je třeba dodržet

Přivítat mladou kočku u vás doma není vždy snadné! Ať už je příjezd naplánován na několik měsíců/roků, nebo skutečně plánovaný, v každém případě se musíte zorganizovat, abyste tohoto nového člena rodiny co nejlépe přivítali. První dny u vás doma jsou pro kotě opravdu velmi důležité, protože musí umět vše jemně objevovat. Zde jsou naše tipy pro co nejhladší přizpůsobení!

Instalace před příjezdem

Důležité je, že všechno být připraveni a v pořádku, než přijde kotě. Ten skutečně zažije velkou změnu a musí být proto vítán v těch nejlepších možných podmínkách. Především je nutné pořídit pro kočky několik nezbytných věcí. Další, najít mu vlastní pokoj abych to nechal objevte své nové území, aniž byste museli spravovat příliš mnoho informací. Bude potřebovat velmi měkký a pohodlný polštářek a misky na granule a vodu (nebo fontánku).

ležící kotě
Kredity: Mark Burnett/Pexels

Pro své potřeby potřebuje podestýlku se substrátem: vždy volte raději ekologické pelety než chemické. Kromě toho, že jsou lepší pro planetu, jsou také lepší pro zdraví vašeho nového společníka. Jakmile je hygienická stránka usazena, můžete instalovat různé hračky, škrabadlo a kočičí strom. Kromě toho musí umět lézt a správně během jeho první dny s vámi (a po celý jeho život). Nakonec nesmíme zapomenout na různé pomůcky jako kleštičky na nehty, kartáčky a zubní kartáčky. Postupně si tak kotě na tyto manipulace zvyknete.

První den s kotětem

Je velký den, vaše kotě se vrací domů! Pokud jste trochu ve stresu, vězte že on také. I když s ním zcela jistě chcete trávit veškerý čas, je to nezbytné nechat ho na pokoji. Tento krok mu to umožňuje objevte své nové prostředí svým vlastním tempemaniž byste měli přímo příliš mnoho informací.

Neváhejte pokrýt zem novinami, protože nemusí být zpočátku příliš čisté. dále zvýraznit jeho misky aby je nemusel hledat. Poté je můžete přestěhovat, až se vám doma budou zcela líbit. Nechte to v tomhle prostředí několik dní než mu ukázal celý dům. Během této doby klidu a seznamování je velmi důležité, abyste byli pozorní k jeho potřebám. Ve skutečnosti musí správně jíst a pít že se postaráte o to, aby nebyl příliš rušen.

lehké kotě na posteli
Kredity: Helena Lopes/Pexels

První kroky k autonomii

Jakmile projde fáze omezeného prostředí, můžete rozšířit oblast jeho objevování. Nechte ho tedy navštívit celý dům svým vlastním tempem. Vždy se ujistěte, že nemáte na dosah ruky nic nebezpečného.. Některé potraviny a produkty jsou pro naše zvířata velmi toxické, je třeba je uchovávat mimo dosah.

Doporučuje se s ním hrát a trávit čas tak, aby že ti věří. Poté vás vaše kotě bude moci sledovat při objevování místností domu. Navíc skutečnost vzdálit se od jeho kokonu ho může trochu vyrušit a mohl by to zkusit vyprázdnit se na novém místě. Pokud k tomu dojde, okamžitě jednejte a řekněte mu ne pomocí a vaše firma a nasměrujte ho k jeho vrhu. Postupně pochopí, že jeho záchod je umístěn na jednom místě.

kotě na kočičí strom
Kredit: mraqieb/Pexels

Setkání s dalším společníkem

Váš nový společník nemusí být prvním zvířetem ve vaší domácnosti. Nepanikař, soužití s ​​kotětem je často jednodušší než u dospělé kočky. Ve skutečnosti jsou přirozeně více zvědaví a méně podezřívaví. Chodí proto spontánněji na setkání s jinými zvířaty. Nicméně, nespěchejte na ně a dejte jim čas, aby si na ně zvykly.

K tomu by mělo dojít postupně. K tomu musíte zároveň připravit své druhé zvíře na příchod kotěte. Je doporučeno ukažte nové hračky již přítomnému zvířeti aby se seznámil s vůní. Můžete také udělat představování, když vaše kotě se bude cítit dobře ve svém soukromém pokoji. Nikdy je nenuťte a vždy je hlídejte, aby nedošlo k nějakému špatnému chování, zejména na začátku.

kotě si hraje
Kredit: Abigail Crawford/iStock

Po 30 dnech

Po prvním měsíci by se měl váš mazlíček v novém domově cítit pohodlně. Bude muset vědět, kde jsou jejich záchody a mísy. Je však normální, že udělá pár chyb a nemusí být zpočátku příliš čistý. Musíte být trpěliví a věnovat mu hodně času. Také obměňujte jeho hračky a ujistěte se, že může lézt a schovávat se, jak chce. Podstatné je, aby se cítil dobře a aby on mít dostatek rozptýlení, abyste se nenudili.

Samozřejmě, je nezbytné, abyste kotěti věnovali stejnou pozornost jako svému druhému mazlíčkovi. Vaše malá kočka se bude časem i nadále prosazovat. Je proto důležité být trpělivý a nikdy ho k ničemu nenutit. Díky těmto různým krokům se vaše kotě lépe zabydlí správně a klidně ve svém novém domově.

kotě v přírodě
Kredit: Ali Khalil/Pexels

Rada navíc

nezapomeň pravidelné prohlídky u vašeho veterinárního lékaře aby bylo vaše kotě zdravé. Musí být očkován a chráněn parazity. Proto je nutné jej odčervit, ale také ošetřit proti blechám / klíšťatům / vším. Kromě toho je velmi důležité identifikovat své zvíře tak, aby vám právně patřilo a že vám to může být přineseno zpět, pokud se někdy ztratí.

Vše o kočce Khao Manee: vzhled, povaha, zdraví, cena

Tvary kočičích zorniček: objevte jejich význam!