V tomto knihkupectví si můžete adoptovat opuštěné kotě!

Je dobře známo, že kočky jsou oblíbená zvířata spisovatelů. Ale také čtenáři! A z dobrého důvodu jsou naši kočičí přátelé diskrétní a přemýšlivá zvířata, nemluvě o tom, že mají trochu romantickou stránku. Sjednotit lásku ke knihám s láskou ke kočkám pak mělo toto knihkupectví prostě geniální nápad!

Přijďte si koupit knihu, odejděte s kotětem

Představte si, že vejdete do svého oblíbeného knihkupectví a setkáte se tváří v tvář s koťaty! Pokud nejste jedním z těch vzácných lidí, kteří nenávidí kočky, normálně se před těmito rozkošnými tvářičkami rozplynete. Zvláště pokud je můžete hladit, mluvit s nimi nebo dokonce přečtěte si pár minut s jednou z těchto malých kočkovitých šelem, které vám přednou na klíně.

No a to je přesně to, co svým zákazníkům od května 2019 nabízí knihovna Otis & Clementine’s Books & Coffee, který se nachází v Kanadě. Ale je tu ještě lepší, nejen že se čtenáři mohou ve společnosti těchto malých koťátek, které mají dar rozzářit den, dobře vyřádit, ale navíc si je mohou i adoptovat. To je cílem této operace.

Ellen Helmke, majitelka knihkupectví, skutečně založila a partnerství s nějakým spolkem, South Paw Conservation Nova Scotia. Ta jí poskytuje opuštěná koťata a Elleninou úlohou je pak je hýčkat ve svém knihkupectví, dokud nenajdou svou poslední rodinu.

A to nejmenší, co můžeme říct, je, že to funguje! Od zahájení provozu jsou spokojeni nejen zákazníci, ale také míra přijetí je 100% !

« Obvykle mívám koťata v průměru jen pár týdnů a pak jsou adoptovaná “ řekla Ellen Člověk zevnitř.

Navíc koťátka nejsou svěřena jen tak někomu. Nejen, že zákazníci musí ukázat své přihlašovací údaje, ale navíc musí zaplatit částku 255 kanadských dolarů (tj. 174 eur). Cílem je samozřejmě uhradit veterinární náklady koťat (identifikace, sterilizace atd.), ale také upozornit osvojitele na to, že jde o dlouhodobý závazek, který by se neměl brát na lehkou váhu.

Skvělá iniciativa k reprodukci ve všech knihkupectvích světa!

Líbil se vám tento článek? Také se vám bude líbit:

Proč kočky jedí trávu?

5 tipů, jak udělat vaši kočku společenštější