Vše o balijské kočce: vzhled, povaha, zdraví, cena

Tato elegantně vypadající kočka nás může snadno přimět myslet na siamku. Navíc je to jeden z jeho potomků! Balijská kočka je však plemeno samo o sobě pocházející ze Spojených států. Zde je vše, co potřebujete vědět o této sladké kočce.

Jeho pohled

velmi význačný, balijská kočka je střední výšky a má středně dlouhé vlasy. Jeho tělo je poměrně dlouhé, ale zůstává pěkně rostlý s tenkým rámem. Jeho srst je navíc měkčí a lesklejší než u siamských, což mu dává první rozdíl od tohoto plemene. Navíc má hlavu spíše trojúhelníkovés velkým modré oči ve tvaru mandle.

Jeho šat je převážně colorpoint, ale jeho barva se může lišit (modrá, krémová, bílá, čokoládová, červená nebo dokonce lila). Jeho uši jsou velké a špičaté na koncích a jeho ocas připomíná prachovku, protože je dobře zařízený.

balijská kočka
Kredity: BravissimoS/iStock

Jeho charakter

Velmi upovídaná, jisté je, že balijská kočka nemá jazyk v kapse! Jeho tón hlasu je však stále jemnější než u Siamů. Rád se se svým pánem stýká, ale také s ním tráví čas. Není neobvyklé vidět tuto kočku, jak pozorně sleduje svého majitele.

Tato krásná kočka je velmi empatický, laskavý a oddaný vůči jeho rodině. Je proto ideální, pokud chcete kolem sebe dobrou společnost. Je však také velmi hráč a sportovec. Bude proto potřeba věnovat mu hodně času a nechyběla mu fantazie, která by ho rozptýlila.

Tato kočka je paprsek slunce Sám oceňuje, že je středem pozornosti a snadno vychází s dětmi a jinými zvířaty. Kromě toho má rád dobrodružství a objevování. Dům se zahradou je tak dokonalý pro uspokojení jeho očekávání a jeho fyzických potřeb. Dokáže se však aklimatizovat na život v bytě za předpokladu, že má k dispozici vše potřebné (hry, kočičí strom, čas se mu věnovat atd.).

balijská kočka
Kredit: Natalie Herzer/iStock

Jeho zdraví

Bohužel, balijská kočka může podléhat některá genetická onemocnění související s očima, jako napřprogresivní atrofie sítnice, glaukom nebo strabismus. Je proto nutné brát jej pravidelně k veterináři, aby byly tyto případné problémy pod kontrolou.

Dále je důležité denně si čistěte oči a uši. Kartáčování týdně navíc pomáhá vyhnout se uzlům a zajistit lesklou srst. Nakonec je nezbytné nabídnout mu a přizpůsobená strava aby neměl nadváhu.

Jeho cena

Cena tohoto plemene se liší podle věku, pohlaví, ale i barvy. Chcete-li získat jeden, ceny jsou kolem v průměru 600 eur.

Peterbald kočka: vzhled, povaha, zdraví, cena

Vše o kočce Pallas, nazývané také Manul