Vše o japonské kočce bobtail: vzhled, povaha, zdraví, cena

Japonská kočka bobtail není ve Francii příliš známá, ale stále se o ní mluví. Pokud jste nikdy žádný neviděli, pak by vás tento popis neměl nechat lhostejnými. Zde jsou všechny vlastnosti, které potřebujete vědět o této krásné kočce!

Jeho pohled

Tato malá kočka je střední velikosti a hmotnosti 3 až 5 kg. Zvláštností tohoto krásného kocoura je stejně jako u manského ocasu připomínající ocas králíka. Je krátký, huňatý a svinutý sám do sebe. Tato funkce souvisí s genetická mutace. Jeho přední nohy jsou navíc o něco kratší než zadní. Jeho srst může být jednotná nebo složená z několika barev, neexistují žádná zvláštní pravidla. Navíc může také mít krátké i dlouhé vlasy.

Je dostatečně pevný, aniž by byl příliš objemný. Jeho hlava je spíše trojúhelníková s krásnou vztyčené uši a krásné tváře. Jeho oči jsou poměrně velké mandlového tvaru a není neobvyklé, že jsou to střevle.

japonská kočka bobtail
Kredity: Jonik / Wikipedia

Jeho charakter

Japonská kočka bobtail je plná lásky! Velmi společenský, nenechá si ujít příležitost projevit náklonnost. Velmi roztomilý, je velmi věrným společníkem svých pánů. Baví ho také společnost dospělí než děti a docela snadno se snáší s jinými zvířaty. Musíte však projít fází prezentace a být trpěliví, aby vše dobře dopadlo.

I když je velmi milující, má silná osobnost a ví, jak být slyšen. Není neobvyklé, že je velmi upovídaný a vždy si najde příležitost k mňoukání. Velmi pozorný a inteligentníTato kočka ráda hraje hry a ráda se učí nové věci. Jeho výchova je obecně jednoduchá dejte mu čas, který potřebuje.

Jeho zdraví

Ve Francii je tato malá kočka velmi málo známá, není známo, že ji má konkrétní nemoci. Navíc, kromě pravidelného kartáčování, je důležité čisté oči a uši. Pokud má ale dlouhou srst, bude potřeba ho kartáčovat častěji, aby se mu v srsti neuzlovaly.

japonský bobtail sedící kočka
Kredity: fuiyau yap/iStock

Japonská kočka bobtail si zvykne velmi dobré bydlení v bytě, ale také oceňuje klid v malém venkovském domě se zabezpečenou zahradou. Jako všechny kočkovité šelmy musí mít dostatek rozptýlení správně vzkvétat. Kromě toho je nezbytná zdravá a vyvážená strava, stejně jako a pravidelné veterinární kontroly aby bylo zajištěno jeho dobré zdraví. Jeho životnost se může lišit od 12 až 15 let v průměru, pokud je dobře udržován.

Jeho cena

Cena japonské kočky Bobtail se liší v závislosti na jejím věku, pohlaví, linii atd. Musíte počítat dokola 1 000 € mít jednu. Nesmíme však zapomínat na všechny náklady, které to na straně představuje. Skutečně je třeba vzít v úvahu jídlo, obvyklé veterinární náklady (vakcíny, odčervení, blecha atd.) a nepředvídané. Navíc pořízení malé kočky není čin, který je třeba brát na lehkou váhu. V první řadě se ujistětemít dostatek času věnovat se kočce než se do toho pustíte a neváhejte upřednostnit adopci v útulku místo nákupu na farmě a/nebo zverimexu.

Tvary kočičích zorniček: objevte jejich význam!

pár tipů, aby vše dobře dopadlo