Vše o kočce Burmilla: vzhled, povaha, zdraví, cena

Burmilská kočka pochází z Británie, kde byla náhodně vytvořena. V 80. letech 20. století porodila samice barmského šeříku několik potomků, jejichž vzhled byl neobvyklý. Dnes je toto plemeno málo známé. Zde je tedy něco, co se o této krásné kočce dozvíte více.

Jeho pohled

Výsledkem křížení mezi Činčila perská a Barmský šeřík, Burmilská kočka je střední velikosti, ale spíše silné. Ve skutečnosti má a těžší rám než většina domácích koček. Jeho srst je krátká, ale poměrně hustá a hustá.

Aby její šaty splňovaly normy, musí splňovat jedno kritérium: musí být spropitné. Jinými slovy, barva by měla být přítomna pouze na konci vlasů. Pokud je tato vlastnost respektována, pak kočka může být jakákoli barva (kromě bílé).

chat burmilla
Kredity: SynchR/iStock

Tato kočka je vše v kulatostiať už na úrovni hlavy, očí nebo dokonce uší. Kromě toho má oči spíše světlé a většinou zelené. Jeho tlama je poměrně zploštělá.

Jeho charakter

Sladký, přítulný a spíše upovídanýTato kočka potřebuje pozornost a aktivity. Velmi dynamický, miluje zábavu a cvičení. Prostor a různé hračky jsou tedy nezbytné pro jeho správný rozkvět. Navíc si váží přírody, takže mít zahradu je pro tuto kočku opravdové plus. Kromě potřeby časté pozornosti s ním není těžké žít a snadno se přizpůsobuje člověku.

Jeho zdraví

Tato kočka obecně žije a desetiletí. Ačkoli velmi aktivníkočka Burmilla snadno vezme nadváha. Je proto velmi důležité, aby dostával stravu přizpůsobenou jeho potřebám, ale i životnímu stylu. Vzhledem k tomu, že se jedná o nedostatečně vyvinuté plemeno, neexistují žádné jiné zdravotní problémy, které skutečně zná.

Samozřejmě by se nemělo odkládat stranou od všech běžná každodenní péče. Proto se velmi doporučuje pravidelné čištění uší a očí. Navíc musí být také odčervený a chráněný proti vnějším parazitům i když moc nechodí ven. A konečně, aby bylo zajištěno jeho dobré zdraví, je nezbytné, aby byl očkovaná, sterilizovaná a čipovaná.

chat burmilla
Kredity: Zuzule/iStock

Jeho cena

Cena burmilské kočky se liší podle jejich věk nebo pohlaví. Abyste jeden získali, musíte mezi nimi počítat 700 a 1 500 €. Je však také důležité obrátit se s žádostí o adopci zvířete na různé útulky nebo sdružení. Vlastně každý rok tisíce opuštěných mazlíčků čekají na milující rodinu, která je přivítá. Takže neváhejte zeptat se.

A co vy, znáte toto plemeno? Všimli jste si také, že jeho jméno je ve skutečnosti směs barmské a činčily? Neváhejte nám odpovědět v komentářích!

Moje kočka v noci mňouká a škrábe na moje dveře: jak to mohu zastavit?

Tyto kočky byly najaty!