Vše o kočce Donskoy: vzhled, charakter, zdraví, cena

Donská kočka je ve Francii neobvyklá. Toto plemeno původně z Ruska bylo objeveno v 80. letech a je jedním z mála bezsrstých plemen, která existují vedle sphynxů. Robustní a neuvěřitelně laskavý, zde jsou všechny základní informace, které potřebujete vědět o této krásné kočce.

Jeho pohled

Chat Donskoy je spíše svalnatý a velmi elegantní. Absence vlasů navíc umožňuje dobře vidět jeho svalstvo. Stejně jako ostatní nahé kočkovité šelmy má jeho kůže mnoho záhybů, zejména na hlavě, v podpaží a na břiše. Navíc se může stát, že ano lehké chmýří na hrudi, tlamě, nohách nebo ocasu.

Chat donskoy
Kredit: Jun/iStock

Jeho hlava je spíše trojúhelníková oči jsou mandlového tvaru a má velké, rovné uši se zaoblenými špičkami. Její šaty mohou být jakékoliv barvy, což jí dodává kouzlo její vlastní.

Jeho charakter

Velmi milý a málo agresivní, je známý jeho velká dobrota. Toto plemeno skutečně oceňuje společnost a má mnoho problémů s osamělostí. Tato kočka s velkým srdcem může vypadat velmi blízko své rodině skutečný pes všude následuje svého majitele. Inteligentní a velmi zvědavý, rád si hraje a objevuje nové aktivity. Být velmi aktivní, je nezbytné, aby byl být vyžádánale také že má co skákat, běhat atp.

S dětmi vychází stejně dobře jako s dospělými a jinými zvířaty. Samozřejmě je vždy důležité, aby měl adaptační období v nejlepším případě vzkvétat v novém prostředí.

chat donskoy
Kredit: Svetlanistaya/iStock

Život v interiéru je pro něj navíc vhodnější než život venku. Donská kočka skutečně potřebuje a bezpečné místo pro teploty, které jsou příliš vysoké nebo příliš nízké. Ocení však malou zahrádku, ve které bude běhat a slyšet okolní zvuky.

Jeho zdraví

Vzhledem k tomu, že nemá chlupy, je důležité se o jeho pokožku starat a nečesat ho může ho dráždit. Můžete jej umýt jednou za měsíc. Navíc, stejně jako u všech koček, je důležité vyčistit mu oči a uši.

Donskoy kočka může žít dost dlouho, mezi 12 a 15 lety. Navíc tato kočka podléhá plicní infekce. Je proto důležité ho chránit před chladem a nabídnout mu dobrou veterinární péči.

Jeho cena

Jeho cena se liší podle pohlaví, barvy, věku atd. Musíte mezi tím počítat 1 200 a 1 500 € získat jeden. Nesmíme však zapomínat náklady na údržbujídlo a různé veterinární výdaje.

4 kroky, jak vaši kočku zvyknout na vnější svět

Dělá vaše kočka hlouposti? To je ten správný způsob reakce!