Vše o kočce Khao Manee: vzhled, povaha, zdraví, cena

Kočka Khao Manee je jedním z nejvzácnějších plemen na světě. Jeho úplně bílé šaty a jasné oči z něj dělají naprosto neuvěřitelnou kočku. Zde je několik informací, abyste se dozvěděli více o tomto krásném, vzácném plemeni.

Jeho pohled

Jeho jméno pochází z Thajska a znamená “drahé kameny”, na počest jeho krásných modrých nebo zeleno/žlutých očí. Je však běžné, že má nesourodé oči, i když to není vůči plemeni systematické. Tato funkce to vyrovná populárnější.

Je střední velikosti, je spíše tenký a elegantní. Tvar jeho hlavy je mírně trojúhelníkové s malými kulatými ušima. O jejích šatech úplně bílá, přinejmenším můžeme říci, že to nezůstane bez povšimnutí. Jeho vlasy jsou krátké a vyžadují pravidelnou údržbu aby si vždy udržely čistotu a lesk.

klobouk Khao Manee
Kredity: ApisitWilaijit/iStock

Jeho charakter

Můžeme říci, že je měkký jako jeho srst. Je laskavý a pozorný ke svým pánům, je to kočka velmi milá. Mohl by být také součástí “kočkopsů” kvůli své energii a potřebě pozornosti.

Velmi inteligentní, snadno se přizpůsobí rodinnému životu. Zvláštní povahy, oceňuje učit se novým věcem. I když potřebuje čas, aby se přizpůsobil ostatním zvířatům, po seznámení je velmi ochranářský. Pochopíte, tato kočka není opravdu těžká. Nicméně má potřeba každodenních činností. Opravdu umí být velmi klidný, ale také živý a hravý. Proto je důležité se ujistit dostatečně stimulovat každý dentím spíše, že dává přednost společnosti před samotou.

Jeho zdraví

Bytost tohoto plemene docela vzácné, nezaznamenala mnoho genetických změn. Namísto robustní, kočka Khao Manee nepodléhá žádným zvláštním zdravotním problémům. Jeho životnost je však o něco nižší než průměr. Ve skutečnosti je od 12 do 15 let obecně. Nicméně, toto závisí zejména na životních podmínkách zvířeteale také problémy, se kterými se setká nebo ne.

Chat Khao Manee
Kredity: ApisitWilaijit/iStock

Jeho cena

Cena kočky Khao Manee se liší podle věku, pohlaví, rodokmenu, ale také barvu jeho očí. Bude dražší, když bude mít divné oči. V průměru to trvá 2 000 € pro někoho s očima stejné barvy, a až 4 500 € pro kočku s divokýma očima. Nesmíme však zapomínat Všechno nezbytné výdaje a denně na boku. Potraviny, doplňky, veterinární náklady, různé pravidelné ochrany (čipy/odčervovače), ale také výdaje v případě nepředvídaných.

Kromě toho je nutné před přivítáním zvířete pečlivě promyslet všechny potřeby zvířete. I když jsou některá plemena atraktivní, je to důležité zpochybnit spíše adopci než koupi zvířete. Dokonce i dnes jsou tisíce zvířat opuštěné. Pokud si chcete vzít domů malou kočku, ujistěte se mít opravdu prostředky a klidně jdi podívejte se na různé přístřešky!

Mají kočky smysl pro čas?

První měsíc kotěte doma: kroky, které je třeba dodržet