Vše o kočce Ocicat: vzhled, povaha, zdraví, cena

Tato hezká kočka se skvrnitými šaty stačí na to, aby udělala nejednu trhlinu! Toto plemeno původem ze Spojených států není v Evropě zatím příliš rozšířeno, i když je oficiálně uznáno. Jeho název pochází z kontrakce Ocelot a kočka. Toto plemeno je skutečně výsledkem křížení habešské siamky a čokoládové siamky, ze kterého se narodila kočka v šatech připomínajících ocelota. Teprve později se chovatelé pokusili tento oděv znovu získat různými kříženími (habešské, siamské, egyptské mau atd.). Zde je několik informací, jak lépe poznat krásnou kočku Ocicat.

Jeho pohled

Srst této kočky je krátká a její šaty jsou podobné leopardovi zvláště pozoruhodné. Jeho skvrnitá srst je obvykle hnědá, čokoládová, skořicová, lila nebo modrá. Je středního vzrůstu a poměrně osvalený, což mu dává morfologii spíše atletické a dobře proporcionální. Typicky připomíná miniaturní divokou kočku. Jeho hlava je trojúhelníkového tvaru a jeho mandlové oči nemají barvu specifickou pro dané plemeno. Jeho tlama je čtvercová s dobrými kulatými tvářemi. Navíc má mírně uši větší než průměr a docela rovné.

Chaty ocicat
Kredit: chairboy/iStock

Jeho charakter

Tahle kočka něco bere Siamské charakterové rysy. Velmi vázaný na svého pána, je ideální pro lidi, kteří se rádi mazlí a tráví čas se svým mazlíčkem. Také se přizpůsobí snadno do rodinného života a miluje děti. Také bojuje se samotou a raději si hraje a běhá se společníky než nicnedělání. Takže, ačkoliv kočka je známá jako nezávislé zvíře, tohle vyžaduje hodně pozornosti a naléhání. Inteligentní kočka Ocicat, která neustále hledá aktivitu, musí mít také velký prostor a také dostatek prostoru pro šplhání a skákání, aby správně vzkvétala. Kočku tohoto plemene se proto nedoporučuje mít v bytě.

Jeho zdraví

Kočka Ocicat nemá žádné žádný známý konkrétní zdravotní problém dnes. Jako u všech kočkovitých šelem je však důležité ji chránit různé vnitřní parazity a vnější. Navíc a pravidelná návštěva veterináře je nezbytný pro zajištění dobrého zdraví vašeho zvířete. Kromě toho se důrazně doporučuje časté čištění uší a očí jedno čištění za týden. Co se jeho stravy týče, tak to musí být vyvážené a vhodné. A konečně, průměrná délka života ocicatské kočky je mezi 10 a 15 let.

chatuje ocicat
Kredity: Rhcaplan/Wikipedia

Jeho cena

Cena ocicatské kočky se liší podle její linie, věku, pohlaví atd. Muži mohou jít až nahoru 1 200 € proti 1 400 € pro ženy.

Dělá vaše kočka hlouposti? To je ten správný způsob reakce!

9 fotek rozkošných koček s jinými zvířaty