Vše o kočce Savannah: vzhled, charakter, zdraví, cena

Zpočátku málo uznávané, toto plemeno si dokázalo prosadit své místo a být oficiálně představeno LOOF (Official Book of Feline Origins) v roce 2007. O kočce Savannah se nyní hodně mluví kvůli její kráse a temperamentu. Skutečně miniaturní koloušek, tato pěkná kočka svádí více než jednu osobu. Zde je několik informací, abyste se o tomto plemeni dozvěděli trochu více!

Jeho pohled

Savannah je směs mezi Servalem a několika dalšími domácími kočkami. Toto plemeno se vyvinulo hlavně ve Spojených státech v 80. léta. Postava Savannah se může lišit v závislosti na její linii. Opravdu, první křížený se Servalem bude více podobný této kočce (to je pak první generace). Ostatní generace jsou ty, které nejsou výsledkem přímého křížení se Servalem (prarodič nebo praprarodič je Serval).

Toto plemeno se vyvinulo, aby dalo poměrně velká kočka, do 40 cm v kohoutku pro 7 až 9 kg. První generace však mohou jít až do 14 kg a poté konkurovat Maine Coon. Velmi svalnaté a harmonické tělo Savannah je kategorizováno jako atletické. Jeho šaty jsou černě tečkované (kulaté nebo podlouhlé černé skvrny) a může mít zlatou nebo plavou barvu s obecně bílým břichem a krátkou srstí.

chatovací savana
Kredity: skeeze/Pixabay

Stejně jako Serval má trochu hlavu menší ve srovnání s jejím tělem. Jeho uši jsou velmi velké a zaoblené. Jeho nos je jinak růžový nebo šedý a dobře ohraničený s poměrně dlouhou tlamou. Její oči mandlového tvaru jsou obecně zelená nebo žlutá/zlatá a nabídnout mu jemný a pozorný pohled. Konečně, jeho ocas je docela tlustý s černým koncem.

Jeho charakter

Kočka Savannah může vypadat velmi divoce a ohnivě, ale také se rychle projeví společenský a inteligentní. V blízkosti svých pánů snadno dokazuje svou lásku k rodině. I když něžný, také má potřeba stimulace. Tento skvělý sportovec se totiž musí umět za každých okolností bavit. Proto potřebuje prostor k utrácení správně. Protože však neustále hledá dobrodružství, může se jím také stát utéct. Vždy je proto nutné ho mít na očích, ale především mu věnovat veškerou pozornost, kterou vyžaduje. Jako všechny ostatní kočky potřebuje aktivity, škrabadla a místa, kde může skákat, ale i lézt. Pochopíte: je to zvíře, které překypuje energií.

chatovací savana
Kredity: ajr_images/iStock

Bydlení v bytě mu může vyhovovat stejně dobře jako bydlení v domě. Ubytování však musí být prostorný a obsahuje vše, co potřebuje. Navíc, pokud jste mimo domov, procházky s postrojem jsou pro tuto zvědavou a dobrodružnou velkou kočku nutností. Na druhou stranu, pokud máte zahradu, určitě ji oploťte tak, aby byla nevystavujte se venku nebezpečí nebo se ztratit.

Jeho zdraví

Kočka Savannah nemá žádný konkrétní uznávaný zdravotní problém. Je docela odolný a umí žít v průměru 15 let. Někteří však mohou žít až 20 let, když je o ně dobře postaráno a jsou v dokonalém zdraví. Kromě toho musí být jeho strava přizpůsobena jeho morfologii. Granule proto nejsou nejlepším krmivem pro kočku jako je tato. tak raději neupravené maso (například kuřecí nebo hovězí maso), abyste zajistili všechny potřeby pro vašeho malého masožravce.

Neváhejte požádat radu svému veterináři. Pro jejich dobrý zdravotní stav je skutečně nezbytné pravidelně sledovat odborníka. Konečně, stejně jako všechna ostatní krátkosrstá plemena, je důležité pravidelné kartáčování. dále čištění očí a uší je nezbytný pro zajištění dobrého zdraví vašeho zvířete.

Jeho cena

Cena kočky Savannah se liší podle jejího věku, rodokmenu, pohlaví atd. V průměru, získání jednoho trvá 1 800 €. Nezapomeňte však přidat všechny nezbytné výdaje a denně na boku. Patří sem potraviny, doplňky, veterinární náklady, různé pravidelné ochrany (čipy/odčervovače), ale také výdaje v případě nepředvídaných událostí. Než si zvíře pořídíte, je proto nutné pečlivě promyslet všechny jeho potřeby.

Navíc, i když jsou některá plemena atraktivní, je to důležité zajímat se o adopci. Vlastně i dnes tisíce zvířat jsou opuštěny. Pokud chcete u sebe doma přivítat malé zvířátko, ujistěte se mít opravdu prostředky a neváhejte se jít podívat na různá útočiště!

Cítí kočky lásku ke svým lidem?

20 super roztomilých fotek koček s křížovýma očima!