Vše o kočce Ural Rex: vzhled, povaha, zdraví, cena

Kočka Ural Rex, nazývaná také Ural Rex, je stejně zajímavá jako elegantní. Toto plemeno, ve Francii a Evropě velmi vzácné, pochází z Ruska. Zde je vše, co potřebujete vědět o této kočce.

Jeho pohled

Středně velká kočka Ural Rex je stále poměrně svalnatá a přitom zůstává štíhlá. Jeho nohy jsou vyšší než normálně, což mu dodává štíhlý vzhled. Samci jsou také větší než samice. Také jeho hlava je poměrně malá, zatímco je široká. Jeho uši jsou vztyčené, velké a na koncích zaoblené. Jeho dva velké oči jsou oválné a dobře rozmístěné.

To existuje dva druhy Ural Rex : ten s krátkými vlasy a ten s polodlouhými vlasy. V obou případech se srst může jevit jako atypická, protože je zvlněná. Navzdory svým kudrnatým vlasům zůstává velmi jemné a hedvábné. Jeho šaty se mohou lišit, ale jeho barva by neměla být v odstínech hnědé.

ural rex
Kredity: Akifyeva Svetlana/iStock

Jeho charakter

Klidná a láskyplná, tato kočka je opravdová láska. Opravdu je svému pánovi velmi věrný, někdy až příliš blízko. Může se snadno dostat do stresu nebo úzkosti, když zůstane příliš dlouho sám. Jistě jste pochopili: tato kočka nemá ráda samotu. Tím, dostupná rodina je pro něj ideální. Velmi dobře vychází i s dětmi, pokud nejsou příliš hlučné. Je-li však příliš mnoho rozrušení, nebude váhat vyklouznout, aby našel více klidu.

Tato kočka není příliš hlučná. Není tedy v temperamentu uralské kočky rex mňau za každou cenu. Raději zůstává diskrétní, když žádá o spoustu objetí. Na rozdíl od většiny kočkovitých šelem, které známe, se tato obzvlášť dobře přizpůsobuje bydlení v bytě. Ve skutečnosti má ne nutně tato touha prozkoumat přírodu. Přesto je důležité ho bavit a trávit s ním dlouhé chvíle, aby se cítil dobře. Je také zvědavý a aktivní, takže na hraní s vámi nikdy neřekne ne. Je prostě potřeba zajistit jeho blaho tím, že mu nabídneme zcela běžnou společnost.

chat ural rex
Kredity: Akifyeva Svetlana/iStock

Jeho zdraví

Bytost tohoto plemene není rozšířený, v současné době nevíme o žádné patologii, která by byla hlášena jako recidivující. Je však uznáván jako robustní a může se v průměru dožít 13 až 17 let. Jako každé kočce je nezbytné přizpůsobit stravu jejím potřebám (často suchou a mokrou stravou).

Je vhodné čistit mu oči, uši, ale i zuby a věnovat pozornost drápkům. Vzhledem k tomu, že je spíše klidný, nemusí nutně dobře používat své drápy. A konečně pravidelné kartáčování důležité zejména v období línání protože ztrácí hodně vlasů.

chat ural rex
Kredity: Akifyeva Svetlana/iStock

Jeho cena

Kočka Ural Rex zůstává v našich končinách velmi obtížně adoptovatelná. Musíte počítat dokola 1 000 eur minimum k získání jednoho.

Vše o kočce Pallas, nazývané také Manul