Vše o Selkirk rex: vzhled, charakter, zdraví, cena

Kočka Selkirk Rex je opravdová koule lásky! Jeho kudrnatá srst ho dělá rozkošným a zároveň fascinujícím. Původem ze Spojených států si rychle získal srdce milovníků koček! Zde je několik informací, abyste se o tomto nádherném zvířeti dozvěděli něco více.

Jeho pohled

Tato krásná kočka může mít také krátké vlasy než středně dlouhé. Jeho hlavní charakteristikou je velmi kudrnatá vlněná srst, která je často hustší na úrovni krku. Toto plemeno nemá šat resp definované barvy : možností je tedy mnoho.

Obecně je středního vzrůstu, je poměrně svalnatý. Má pěknou kulatou hlavu a dobré tváře. Jeho malý nos mu navíc dodává výrazné kouzlo! V opačném případě, její velké kulaté oči dodejte mu pozorný a velmi výrazný vzhled. Konečně má uši docela rozmístěné a zaoblené.

Chat selkirk rex
Kredit: JoannElle/iStock

Jeho charakter

Tato kočka toho má hodně dobré body! Velmi mazlivý, najde si jisté místo ve vaší náruči. Zvědavý a klidný, je skutečně věrným přítelem svého pána. Tato malá kočka má lásky na rozdávání a ráda hraje hry, ale také si dobře zdřímne.

Jeho temperament, který je dosti podobný perskému a kočce obecné, z něj dělá a tichá kočka , živý, velmi inteligentní a tolerantní k ostatním zvířatům. Všechny tyto vlastnosti mu umožňují být a velmi dobrý společníkpro muže. Je opravdu snadné s ním žít a rychle se přizpůsobuje změnám a různým rutinám. Tato kočka si však zpočátku bude dávat pozor na cizí lidi. Naštěstí, jakmile se upevní důvěra, ukáže se, že je teplý hostitel.

V bytě bude stejně dobře jako v domě se zahradou. Přesto je v obou případech nezbytné, aby měl stimulaci (hry, procházky, reflexe, sport atd.). Tato hezká kočka bude vědět, jak upoutat vaši pozornost, když jste přítomni, ale také může postarej se o sebe čas od času.

Pořád musíte brát preventivní opatření s dětmi, protože by se to nemělo brát jako hračka. Jeho „plyšová“ postava by mu skutečně mohla ublížit. Je proto důležité věnovat pozornost tomuto bodu a respektujte ho, aniž byste mu ublížili. Toto pravidlo samozřejmě platí pro všechny kočky, ale i všechna zvířata. Nikdy nesmíme zapomenout, že to jsou cítících bytostí.

Koťata Selkirk Rex
Kredity: Belikart/iStock

Jeho zdraví

Kočka Selkirk Rex nemá dnes žádný zvláštní známý problém. Toto plemeno je relativně nedávné, patologie ještě nejsou skutečně odkazovány . Vzhledem k tomu, že je blízko Peršanu, může být náchylný k dysfunkci ledvin. Jeho průměrná životnost je 17 let. Kromě toho, abyste si zajistili dobré zdraví, ujistěte se, že máte pravidelné veterinární kontroly. Také adoptovat vhodnou dietou potřeby vaší kočky, aby se u ní neobjevily zažívací potíže.

Jeho cena

Pořizovací cena kočky Selkirk Rex se liší podle jejího pohlaví, barvy, původu a věku. Musíte počítat dokola 900 €koupit jeden. Člověk se však musí také zamyslet za náklady na pravidelnou údržbu ale také na občasné náklady(veterinář, doplňky, jídlo, nepředvídané atd.).

20 super roztomilých fotek koček s křížovýma očima!

Co říká znamení zvěrokruhu vaší kočky o jejich osobnosti?