Vše o singapurské kočce: vzhled, povaha, zdraví, cena

Singapurská kočka je ve Francii a Evropě málo známá. V Americe více přítomné, přesto se o tomto plemeni v našich zemích stále více mluví. Tato kočka původem ze Singapuru byla zavlečena na americké území, poté oficiálně uznána kolem 20. století. Inteligentní, zvědavá a klidná, tato kočka svádí nejednoho! Navíc je to jedna z nejmenších koček na světě, díky čemuž je ještě roztomilejší!

Malá, ale velmi elegantní, tato kočka má a dobré osvalení navzdory jeho velikosti, což mu dodává poměrně jemný a vyvážený vzhled. Jeho srst je poměrně krátká a jeho šaty by měly být označeny velmi světlými skvrnami, takže je Brown ticked tabby nebo sépiový aguti. Jeho barva je slonová kost s krásné béžové až hnědé odlesky. Jeho základna je tedy spíše světlá, zatímco jeho konce jsou tmavší.

Pokud jste si toho ještě nevšimli, má hlavu kulaté a malé. Jeho nos je obecně oranžově růžový a poměrně krátký. Její lícní kosti jsou vysoké a výrazné, zatímco její oči jsou poměrně velké a mandlového tvaru, což jí dodává plné kouzla! Aby byly respektovány standardy plemene, barva jeho očí nesmí být modrá, ani příliš tmavá. Povoleny jsou tedy pouze odstíny zelené (žlutá až oříšková).

chat singapura
Kredit: Viktor/iStock

Jeho charakter

Singapurská kočka má temperament velmi milé a milé. Mimořádně pozorný a zvědavý, také si velmi váží společnosti a náklonnosti svých pánů. Navíc na rozdíl od některých plemen není vůbec ne charakterní, ale může být velmi hovorný! Dokonale se proto přizpůsobí klidnému životu svého domova (ať už s dětmi nebo bez dětí) a snadno vychází s ostatními zvířaty . Miluje venku, ale uvnitř se bude cítit bezpečněji. Navíc je to nezbytné dostatečně stimulovat v jeho pouzdrus několika hrami, škrabadly, stromy atd. Konečně je to kočka, která vyžaduje hodně pozornosti, protože opravdu nerad tráví čas o samotě .

chat singapura
Kredit: Viktor/iStock

Jeho zdraví a údržba

Tato malá kočka je docela křehký tváří v tvář chladu a může se snadno nachladit. Je proto důležité jej pečlivě sledovat, zejména v zimě. Navíc, ze stejného důvodu, je vhodnější ponechat jej za špatného počasí uvnitř. Navíc je to nezbytné pravidelně sledovat svého veterináře aby bylo vše v pořádku. Co se týče jeho stravy, musí být přizpůsobena jeho morfologii a věku. Tyto kočky žijí v průměru 15 let, ale mohou se dožít i 20 let, když jsou v dokonalém zdraví!

Na rozdíl od polodlouhých vlasů je zde údržba jednodušší. Rychlý tah štětcem může skutečně odstranit mrtvé vlasy. Nemusíte to dělat každý den, stačí jednou týdně. Vzhledem k tomu, že má vlasy docela jemné, není nutné používat tvrdý kartáč, ale a velmi sladké aby mu to bylo co nejpříjemnější. Nakonec je vždy důležité čisté oči a ušiaby neustoupily infekcím.

chat singapura
Kredity: Seregaff / iStock

Jeho cena

Cena singapurské kočky se liší podle jejího věku, pohlaví, ale i původu. Ceny se často pohybují mezi 1 500 € a 1 800 €. Ženy budou obecně dražší než muži. V opačném případě, na to se nesmí zapomenout ceny denní údržbya to veterinární konzultace, sterilizace, deratizace, ale také potraviny, doplňky a případné eventuality!

Proč kočky jedí trávu?

5 tipů, jak udělat vaši kočku společenštější