Vše o turecké angorské kočce: Vzhled, povaha, zdraví, cena

Turecká angorská kočka nemá co závidět ostatním kočkám a její polodlouhá srst ji činí obzvlášť majestátní. Tato kočkovitá šelma původem z Turecka (jak její název napovídá) se v Evropě stala známou kolem 17. století. Je jedním z prvních známých plemen s takto dlouhou srstí. Nicméně toto plemeno není klasifikováno jako dlouhé vlasy, protože titul je vyhrazen pouze pro Peršany.

Jeho pohled

Velmi elegantní, tato kočka neprojde nikdy bez povšimnutí! Jeho středně dlouhá srst je obecně silnější na břiše a hrudi. Velmi jemné a příjemné, můžete se s ním mazlit celé hodiny! On je poměrně vysoký, hubený a poměrně svalnatý. Hbité povahy, vždy se pohybuje s charismatem a jemností.

Bílý plášť je Nejčastější, ale existují i ​​jiné barvy (kromě čokoládových odstínů). Jeho oči jsou mandlového tvaru a poměrně velké. Pokud jde o jeho uši, jsou také impozantní a mírně špičaté.

turecká angorská kočka
Kredity: Anna Volgina/iStock

Jeho charakter

Turecká angorská kočka je společník velmi laskavý a společenský . Oceňuje jeho nezávislost a klid, aby mohl správně odpočívat a vzkvétat. Navíc je to velmi loajální kočka a blízká své rodině. Stále velmi inteligentní jeho malá postava díky čemuž je to jen okouzlující!

Toto plemeno je spíše aktivní a sportovní rád si hrajea velmi dobře vychází s dětmi a jinými zvířaty. Pokud si však přejete adoptovat tureckého Angora, je potřeba mu zajistit velký pozemek, protože ho miluje široké otevřené prostory . Bytový život není ideálnípro tohoto začínajícího sportovce! Nejšťastnější bude na venkově, kde se může snadno procházet a vzkvétat v nejlepším případě a užívat si přírodu. Turecká angora navíc patří mezi plemena, která si ráda hrají s vodou. Nebuďte tedy překvapeni, když ho uvidíte ploutve vpravo nebo vlevo.

turecká angorská kočka
Kredity: Daly69/Wikipedia

Jeho zdraví

I když tato kočka je obvykle velmi čistéJeho vlasy vyžadují každodenní péči. I když na rozdíl od některých jiných plemen nemá podsadu, stále musíte být opatrní. Pravidelné kartáčování také umožňuje zajistit, že neexistuje žádná uzly a udržuje pokožku zdravou . Stejně tak se to obecně doporučuje kvůli jeho dlouhé srstipřizpůsobte svůj jídelníček na základě této funkce.

Neexistuje žádná specifická choroba pro toto plemeno. Stejně jako u všech zvířat je však důležité pravidelné prohlídky u veterinářek zajištění dobrého zdraví. Vzhledem k tomu, že máme rádi pobyt venku, je také nutné jej chránit před všemi parazity a pravidelně sledovat jeho celkový stav (srst, uši, tlapky atd.). Jeho životnost se odhaduje mezi 12 a 18 let .

turecká angorská kočka
Kredit: vyckee/iStock

Jeho cena

Pořizovací cena turecké angorské kočky se liší, jako u mnoha jiných plemen, v závislosti na pohlaví, barvě, původu a věku zvířete. Musíte mezi tím počítat 900 až 1200 EURkoupit jeden. Člověk se však musí také zamyslet za náklady na pravidelnou údržbu ale také na občasné náklady(veterinář, doplňky, jídlo, nepředvídané atd.).

Díky těmto schodům se kočky mohou bezpečně dostat z budov!

5 tipů, jak zabránit kočce, aby vám poškrábala pohovku