vzhled, charakter, zdraví a cena

Kočka Devon Rex je ve Francii poměrně vzácná, ale není nevystopovatelná. Ačkoli se objevil v 60. letech, v Evropě byl uznán až v 80. letech. Ve skutečnosti, poprvé zaměněn s Cornish Rex, trvalo několik let, než jej odlišili jako specifické plemeno.

Jeho pohled

Kočka Devon Rex má velmi speciální vlasy. Opravdu, spíše vlnité a krátké, jsou obecně velmi odlišné od klasických kabátů. Pro šaty neexistují žádná specifika: všechny barvy jsou akceptovány. Tato kočka je poměrně svalnatá, má poměrně velké tělo ve srovnání s hlavou, ale stále patří mezi nejmenší známá plemena. Kromě toho má oči velké a kulaté. Jeho uši jsou také velmi velké, široké a na koncích mírně zaoblené.

chat devon rex
Kredity: insonnia/iStock

Jeho charakter

Zpočátku je docela plachý, potřebuje čas, aby se adaptoval, aby se se svou rodinou cítil naprosto v pohodě. Jakmile tento krok skončí, je to a velmi hravá, dynamická a roztomilá kočka. Je to také velmi citlivá kočka a nemají rádi osamělost. Potřebuje hodně pozornosti, společnosti a rozptýlení. Je proto důležité, abyste mu byli velmi přítomni, pokud chcete nějakou sbírat. Navíc špatně snáší chlad, takže potřebuje žít na teplých a pohodlných místech.

Když se na člověka zaměří, tak to nepustí. Ve skutečnosti je to kočka nesmírně loajální a láskyplný. Inteligentní, hravá, dynamická a velmi milující kočka je skutečně jediná svého druhu. Konečně může vycházet s ostatními zvířaty v domácnosti, pokud se náležitě představí. Poté bude oddaný a bude se podílet na rozvoji jednoho nebo více krásných vztahů.

kočičí strom
Kredity: insonnia/iStock

Mladí devonští rexové jsou často velmi neklidní. Je proto důležité uspořádat jejich stanoviště tak, aby se mohli namáhat, jak chtějí, aniž by riskovali zranění.

Jeho zdraví

Tato kočka žije průměrně třináct až šestnáct let. Péče navíc zůstává poměrně obecná. Například je důležité mu důkladně vyčistit oči a uši. Navíc kočka Devon Rex potřebuje kartáčovat přibližně jednou měsíčně, aby si udržela krásnou srst. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi dynamické plemeno, měl by mít zajištěnou vhodnou stravu rozdělenou do více jídel denně.

Nakonec se nevyhne nemocem společným pro všechny domácí kočky, takže je nezbytné ho pravidelně vozit k veterináři, aby zajistil následné očkování, odčervení a ošetření proti klíšťatům/blechám. Přesto toto plemeno je náchylné ke svalovým problémům což může vést ke komplikacím nebo k kožní infekce souvisí s jeho relativně krátkými vlasy.

povídejte si o tom rexi
Kredity: iStock

Jeho cena

Cena kočky Devon Rex se liší podle jejího věku nebo pohlaví. Jeho získání se může pohybovat od 1 000 do 2 500 EUR. Také nezapomeňte na všechny denní náklady že je toho víc (jídlo, veterinář, hry atd.).

6 tipů, jak zabránit vaší kočce lézt po závěsech

co vlastně dělají pro kočky?